اینستاگیت

دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام + جلوگیری از ریزش فالوور

ریزش فالوور اینستاگرام یکی از دغدغه ها و نگرانی های بیشتر کاربران اینستاگرام به خصوص افرادی که پیج کاری در اینستاگرام دارند و از آن کسب درآمد میکنند است. اما تا به حال به این فکر کرده اید که شاید مشکل از خود شماست که کاربران پیج تان را آنفالو میکنند. ولی اصلا نگران نباشید ما در این مقاله از سایت اینستاگیت صفر تا صد دلایل کاهش فالوور اینستاگرام به همراه نکات و تریک های جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام را به شما یاد میدهیم.

ریزش فالوور چیست؟

ریزش فالوور به معنی آنفالو شدن هست ولی بزارید با یک مثال بهتون بگم تا قشنگ درک بکنید! برای مثال شما امروز هزار عدد فالوور دارید، فردا میاین و میبینید که فالوور هایتان از هزار عدد به 900 عدد رسیده است. این واقعا خیلی ناراحت کننده است که طی یک روز 100 نفر از فالوورهایمان را از دست بدهیم و شاهد همچین ریزش وحشتناکی باشیم.
ولی خب خیلی نگران نباشید چرا که علاوه بر راه هایی که در ادامه برای جلوگیری از ریزش فالوور بهتون میگم، شما میتوانید با خرید فالوور و خرید لایک یا خرید پیج اینستاگرام، فالوور های از دست رفته تان را جبران کنید.

دلایل کاهش فالوور اینستاگرام

امروزه با شیوع کرونا و مجازی شدن بیشتر کسب و کار ها رقابت بسیار سنگینی بین تولید کنندگان محتوا به وجود آمده، به همین دلیل مخاطب های هدف با دنیایی از مطالب رو به رو هستند و حق انتخاب زیادی دارند از اینکه از چه کسی خرید کنند و به طرف آن پیج جذب شوند. پس رفیق حواست باشه که در این رقابت شدید اگر یکم شل بگیرید، مخاطب را از دست میدهید. در ادامه با اشتباهاتی که باعث ریزش فالوور می شود به طور کامل آشنا میشویم و چندین تریک بهتون میگم که باعث جلوگیری و کاهش چشم گیر ریزش فالوور های پیج تان بشود.
البته ناگفته نماند که بحث ریزش فالوور های فیک یا همون فالوور هایی که خریداری میکنید، حالا چه از سایت اینستاگیت یا هر سایتی با ریزش فالوور ها واقعی که در این مقاله به آن میپردازیم متفاوت است.

تبلیغات بیش از حد

بیشتر افراد به خصوص ایرانی ها، با تبلیغات مشکل دارند. اگر شما در پیج تان فقط تبلیغ محصول تان را میکنید و همه ش پیشنهاد خرید محصولتان را میدهید، انتظار رضایت فالوورهایتان و ماندن آنها در پیج تان را نداشته باشید.
همیشه در نظر بگیرید که وقتی شخصی پیج شما را فالوو کرده است حتما پیج شما برایش مفید و جذاب بوده است و از شما انتظار هایی دارد که شما باید به آنها توجه کنید. هیچ وقت به صورت مستقیم تبلیغ محصول تان را نکنید. تبلیغ محصول شما باید خیلی ریز و غیرمستقیم باشد. شاید الان از خودتان بپرسید چگونه؟ اصلا عجله نکنید الان بهتون میگم 🙂 اول بیاید مطالب مفید و آموزشی در حوضه کاری تان تولید و منتشر کنید.
برای مثال در حوضه لوازم آرایشی شما میتوانید مطالبی درباره چگونگی مراقبت از پوست، آموزش استفاده صحیح و اصولی از لوازم آرایشی و غیره تولید کنید، تا یک حس نیاز به محصول شما در مخاطب ایجاد شود و سپس در لا به لای توضیحات خود یک اشاره کوچک به محصول خود بکنید. با این کار نه تنها مخاطب جذب پیج شما و کاهش چشم گیر ریزش فالوور های پیج اینستاگرام تان میشود بلکه محصول خود را نیز تبلیغ و به فروش رسانده اید.

اشتباه در نحوه و تعداد پست گذاشتن

یکی از اشتباهاتی که باعث ریزش فالوور هایتان میشود پست گذاشتن به صورت نامنظم یا بیش از حد پست گذاشتن است.
برای مثال اگر شما امروز یک پست بزارید و تا یک هفته هیچ فعالیتی نکنید و سپس هر روز چندین پست بزارید مخاطب را اذیت میکنید و کم کم از شما دل سرد میشود و در نهایت شما را آنفالو میکند.
همچنین اگر یک برنامه تقویم محتوا نداشته باشید فالوور های شما نمی دادند چه زمانی پست یا استوری میزارید و باعث کاهش دیده شدن پست ها و استوری هایتان میشود.
پس یک زمانی را پیدا و مشخص کنید که اکثر مخاطب های شما آنلاین هستند و در همان ساعت ها فعالیت و محتوایتان را منتشر کنید. برای بازدهی بهتر قبل از انتشار پست هایتان در استوری به فالوور هاتون زمان انتشار پست جدید را بگویید.

انتشار محتوا بی کیفیت و تکراری

یکی از مبحث هایی که در بخش تولید محتوا برای پیج تون باید رعایت کنید تولید محتوای جذاب و با کیفیت است که متاسفانه بعضی از افراد به جای مانور دادن روی محتوا با کیفیت وقت خود را روی تعداد تولید محتوا گزاشته اند.
اگر شما وقت خود را روی تعداد تولید محتوا زیاد بگذارید قطعا کیفیت محتوا تون پایین می آید. تمام سعی و تلاش خود را روی کیفیت محتوا بگذارید تا مخاطب برای پست بعدی شما لحظه شماری بکند. البته حواست تون باشه دیگه شورشو در نیارید بین تعداد تولید محتوا و کیفیت محتوا باید یک تعادل ایجاد کنید تا کیفیت فدای کمییت و برعکس نشود.
آخرین نکته ای که خیلی مهمه اینکه که محتوای تکراری نزارید. شما باید در حوضه کاری خودتان همیشه به روز باشید و حرف برای گفتن داشته باشید و یک پست تان را هر چند وقت یک بار پست نکنید. اگر پست تکراری بزارید مخاطب های شما میگویند شما دیگر چیزی برای گفتن ندارید و قطعا شما را آنفالو میکنند و پیج شما با کاهش فالوور و ریزش ناگهانی فالوور مواجه می شود.

ویترین و ظاهر نامناسب

حتما اینو شندید که میگن ظاهر پیج مثل ویترین یک مغازه می ماند و هر چه جذاب تر باشد، افراد بیشتری جذب آن میشود. این امر برعکس هم میشود اگر ظاهر پبج شما جذاب نباشد قطعا مخاطبین خود را از دست میدهید و پیج شما دچار ریزش فالوور میشود. پس از عکس پروفایل گرفته تا کاور پست های شما باید بسیار جذاب و مربوط به حوضه کاری شما طراحی شود.

انتشار مطالب نا مرتبط

قطعا برای شما هم پیش آمده است که در تلگرام روی یک لینک تبلیغات ای با موضوع مورد علاقه شما کلیک کنید ولی وقتی وارد آن کانال میشوید، میبیند که اصلا از زمین تا آسمان با هدفی که شما میخاستین فرق دارد و با عصبانیت سریعا آن کانال را ترک میکنید. در اینستاگرام هم این موضوع اتفاق می افتد برای مثال پیجی که در زمینه فروش لباس فعالیت میکند اگر چندین روز محتوای نامرتبط مثلا اخبار ورزشی را انتشار دهد اکثر فالوور های خود را نسبت به خود دلسرد میکند و شاهد ریزش شدید فالوور میشود.

ارتباط نادرست با مخاطب

تعامل درست نداشتن با فالوور هایتان خیلی برای شما و برندتان ضرر دارد. فرض کنید شما برای خرید یک محصول به یک نفر دایرکت میدهید و سولاتی در مورد محصول از آن میپرسید ولی جواب شما را بعد از یک روز و با لحن خیلی نامناسب به شما میدهند، قطعا شما بدون درنگ آن پیج را آنفالو میکنید حتی اگر محصولشان خیلی باکیفیت باشد. همیشه سعی کنید جواب دایرکت ها و کامنت ها را در سریع ترین زمان ممکن و با لحنی بسیار ملایم و لذت بخش بدهید تا کاربران از حرف زدن با شما لذت ببرند و از ریزش ناگهانی فالوور هایتان جلوگیری کنید.

جذاب نبودن کپشن ها

شاید فکر کنید کپشن ها تاثیری در کاهش فالوور ها ندارند، شاید تا حدودی درست بگویید ولی قطعا داشتن یک کپشن جذاب میتواند تاثیر زیادی در تعامل مخاطب با شما و احساس نزدیکی به شما بکند. پس دیدید که کپشن ها به طور غیر مستقیم در ریزش فالوور ها تاثیر میگذارد. سعی کنید کپشن ها طولانی و خسته کننده ننویسید و در کپشن ها به طور خلاصه یک متن جذاب بنویسید و کاربر را ترغیب به کامنت گذاشتن بکنید تا با کاربران تعامل ایجاد کنید. شما با این کار با یک تیر دو نشان زده اید🙂

استفاده از هشتگ

شاید فکر کنید کپشن ها تاثیری در کاهش فالوور ها ندارند، شاید تا حدودی درست بگویید ولی قطعا داشتن یک کپشن جذاب میتواند تاثیر زیادی در تعامل مخاطب با شما و احساس نزدیکی به شما بکند. پس دیدید که کپشن ها به طور غیر مستقیم در ریزش فالوور ها تاثیر میگذارد. سعی کنید کپشن ها طولانی و خسته کننده ننویسید و در کپشن ها به طور خلاصه یک متن جذاب بنویسید و کاربر را ترغیب به کامنت گذاشتن بکنید تا با کاربران تعامل ایجاد کنید. شما با این کار با یک تیر دو نشان زده اید🙂

اشتباه فالوو و آنفالو

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد برای جذب فالوور انجام میدهند فالوو کردن افراد بدون هیچ دلیلی و صرفا فقط برای افزایش فالوور با فالو بک دادن طرف مقابل است. این افراد پس از این که طرف مقابل فالو بک داد آنها را آنفالو نیز میکنند با این کار اشتباه بدتری انجام داده اند. شاید بپرسید چرا؟ الان بهتون میگم وقتی طرف مقابل بعدا متوجه میشود که شما آن را آنفالو کرده اید، آن ها پیج شما را آنفالو کرده و باعث ریزش فالوور هایتان میشود.

فالوور فیک

اول از همه بهتون بگم که اگر شما برای پیج تان فالوور فیک خریداری کرده اید بحث ریزش فالوور در این مورد به کلی متفاوت هست. چرا که فعالیت شما نه تنها هیچ تاثیری در کاهش فالوور ندارد، بلکه شما هیچ جوره نمیتوانید جلو کاهش فالوور هایتان را بگیرید. شاید از الان باخودتون بگید چرا؟ عجله نکنید الان بهتون میگم. همه شما میدانید که اینستاگرام جدیدا خیلی روی فالوور فیک حساس شده برای همین اگر اینستاگرام متوجه شود که یک پیج فیک هست آن پیج را حذف میکند و به طور ناخواسته پیج شما دچار ریزش فالوور میشود. به همین دلیل میگم که شما هیچ کاری نمیتوانید بکنید 🙂

در نهایت...

ما در این مقاله از سایت اینستاگیت سعی کردیم که دلایل ریزش فالوور اینستاگرام به همراه تمام نکات مهم جهت جلوگیری از افت فالوور هایتان را به صورت کامل و جامع آموزش بدهیم. اگر سوال یا مشکلی در این باره داشتید حتما در بخش نظرات به ما بگویید، تیم اینستاگیت با افتخار در خدمت شماست 💙

تا یک حدودی بله، طبیعتا هر پیجی حتی اگر بهترین و جذابترین محتوا را تولید کند دچار کاهش فالوور جزئی خواهد بود. البته اگر ریزش خیلی زیاد و ناگهانی باشد حتما یک جای کار شما لنگ میزند که باید به آن رسیدگی شود.

بله، روش هایی وجود دارد که میزان آنفالو شدن پیج شما توسط مخاطب را کاهش و حتی در مواقعی به صفر میرساند که در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

شما میتوانید با تولید محتوا جذاب و نکاتی که در این مقاله به شما گفته ایم علاوه بر جذب فالوور، میزارن ترک مخاطب از پیج تان را نیز کاهش بدهید.

اشتراک گذاری این صفحه

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مقالات مرتبط

قبلی
بعدی

نظرات کاربران

به گفتگوی ما بپیوندید و نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *