اینستاگیت

آموزش رستریکت اینستاگرام + تصویری و کامل

رستریکت اینستاگرام به شما امکانات بسیار منحصر به فردی میدهد که اگر شما آن را یاد بگیرید بسیاری از دغدغه هاتون در اینستاگرام حل می شود. برای همین من میخوام در این مقاله از سایت اینستاگیت به شما آموزش صفر تا صد رستریکت کردن در اینستاگرام + خروج اکانت از حالت رستریکت به همراه تمام نکات مهم آن را به صورت تصویری و ویدیویی آموزش بدم، پس با عشق تا آخر این مقاله همراه من باشید.

Restrict چیست ؟

اینستاگرام قابلیت بسیار جذابی به اپلیکیشن خود اضافه کرده است که با استفاده از آن میتوانیم کاربران را محدود کنیم، میشه اینجوری گفت که طرف را بلاک کنی ولی شخص مورد نظر متوجه این اتفاق نشود، جالب شد درسته!؟ 🙂
خب حالا که معنی رستریکت در اینستاگرام رو فهمیدیم بریم از قابلیت هاش حرف بزنیم تا قشنگ متوجه داستان بشیم.

ویژگی و قابلیت ها رستریکت اینستاگرام

بزارید با یک مثال بهتون بگم که بهتر متوجه این ویژگی جذاب بشوید. مثلا شما یک پیج با تعداد فالوور بالایی دارید، قطعا کسانی پیدا میشوند که با انتشار هر پست، کامنت های توهین آمیز و ناراحت کننده ای برای شما بگذارند و شما از این کار خوشتان نیاید و از طرفی هم نخواهید شخص مورد نظر را بلاک کنید. در این مواقع شما میتوانید با استفاده از قابلیت رستریکت اینستاگرام کامنت های شخص مورد نظر را از دید بقیه کاربران و فالوور هایتان حذف و پنهان کنید بدون اینکه شخص مورد نظر متوجه حذف شدن پیام ش بشود.
البته این تمام ماجرا نیست بلکه ویژگی های جذاب دیگری همانند خواندن پیام دایرکت دیگران بدون سین شدن را میتوانید با استفاده از این آپشن انجام دهید، در مقاله حالت روح اینستاگرام به صورت کامل آموزش خواندان دایرکت دیگران بدون سین شدن را آموزش داده ایم که میتوانید از آن استفاده کنید.

راستی میخام خارج از بحث بهتون بگم ما در سایت اینستاگیت برای افزیش فالوور و لایک پست هاتون پکیج خرید فالوور و خرید لایک اینستاگرام و حتی خرید پیج آماده اینستاگرام را آماده کرده ایم که در صورت نیاز میتوانید ازش استفاده کنید.

آموزش نحوه رستریکت کردن کاربران در اینستاگرام

قبل از اینکه بریم سراغ آموزش بهتره بدونید که محدود کردن اکانت کاربران با استفاده از قابلیت رستریکت در اینستاگرام با 4 روش امکان پذیر هست که در ادامه با آنها آشنا میشویم. 🙂

1. رستریکت کردن از طریق تنظیمات اینستاگرام

اولین روش برای محدود کردن اکانت کاربران را از بخش تنظیمات اینستاگرام انجام میدهیم. از این روش بیشتر در مواقعی استفاده میشود که شخص بخصوصی را برای رستریکت اینستاگرام در نظر داریم، خب بریم سراغ آموزش.

1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام بشوید.
2. طبق تصویر زیر روی آیکون پروفایل کلیک کنید تا به صفحه پروفایل هدایت شوید، حال روی آیکون سه خط در بالای صفحه کلیک کنید.

3. در صفحه باز شده روی گزینه settings کلیک کنید تا به بخش تنظیمات اینستاگرام برویم.

4. حال روی گزینه Privacy کلیک کنید.

5. در این صفحه طبق تصویر زیر روی گزینه Restricted Accounts کلیک کنید.

6. در صفحه باز شده روی گزینه Continue کلیک کنید.

7. در بخش جستجو آیدی اکانت شخصی را که میخواهید restrict کنید وارد نمایید.

8. پس از اینکه شخص موردنظر را پیدا کردید طبق تصویر زیر روی گزینه restrict در کنار آیدی آن کلیک کنید.

تبریک! تمامی مراحل نحوه رستریکت در اینستاگرام از طریق تنظیمات را با موفقیت انجام دادیم. برای محدود کردن بقیه افراد هم از همین روش میتوانید استفاده نمایید و هیچ محدودیتی در restrict کردن افراد وجود ندارد.

2. رستریکت اینستاگرام از طریق پروفایل

ساده ترین و سریع ترین روش برای محدود کردن افراد برای جلوگیری از مزاحمت ها در اینستاگرام همینه. بزارید با یک مثال بهتون بگم فرض کنید شما در حال مشاهده صفحه پروفایل یک نفر هستید یا یک نفر پیج شما را فالو کرده است و شما می روید صفحه پروفایل آن را چک و مشاهده میکنید و متوجه چیز مشکوکی در پیج طرف میشوید و تصمیم میگیرید که فرد مورد نظر را خیلی سریع محدود کنید. در این مواقع نیاز نیست بریم و از بخش تنظیمات اینستاگرام شخص مورد نظر را محدود کنیم بلکه از همان صفحه پروفایل میتوانیم مراحل رستریکت اینستاگرام را خیلی سریع انجام دهیم. خب بریم سراغ انجام دادنش 🙂

1. اول از همه باید به صفحه پروفایل شخص مورد نظر برویم.
2. طبق تصویر زیر در صفحه پروفایل شخص مورد نظر روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه کلیک کنید.

3. در صفحه باز شده روی گزینه Restrict کلیک کنید.

4. حال برای تایید و نهایی شدن کار طبق تصویر زیر روی گزینه Restrict Account کلیک کنید.

خب به همین راحتی که دیدید مراحل محدود کردن فرد از طریق پروفایل تمام شد .

3. رستریکت کردن از طریق چت دایرکت اینستاگرام

بسیار خب تا الان دو روش برای رستریکت کردن کاربران بدون بلاک کردن در اینستاگرام یاد گرفتیم روش سوم که الان یاد میگیریم از طریق چت داریرکت انجام میدهیم. فقط نکته ای که هست باید قبلا با شخص مورد نظر چت کرده باشید، اگر با شخص مورد نظر چت نکرده اید این روش بدرد شما نمیخوره و برید سراغ روش دیگه ولی اگه چت کرده اید با من همراه باشید.

1. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام بشوید.
2. طبق تصویر زیر روی آیکون هوم کلیک کنید تا به صفحه هوم هدایت شوید، حال روی آیکون دایرکت در بالای صفحه کلیک کنید.

3. سپس وارد صفحه چت شخص مورد نظر بشوید، از قسمت سرچ بخش دایرکت هم میتوانید استفاده کنید.
4. حال طبق تصویر زیر در صفحه چت فرد مورد نظر، روی آیکون i کلیک نمایید.

5. در صفحه باز شده روی گزینه Restrict کلیک کنید.

بسیار خب همانطور که میبینید چت های بین شما پنهان و حذف شد و از این به بعد شخص محدود شده هر پیامی به شما بدهد در بخش Request برای شما نمایش داده میشود و شما میتوانید پیام های شخص رستریکت شده را بدون سین خوردن مشاهده کنید.

4. رستریکت کردن در اینستاگرام از طریق کامنت ها

یه وقتایی پیش می آید که در حال جواب دادن به کامنت ها هستیم که یهو یک کامنت زشت و توهین آمیز رو مشاهده میکنیم، در اینجور مواقع خیلی سریع میتوانیم از همان بخش کامنت ها شخص مورد نظر را محدود و رستریکت کنیم. با انجام اینکار از این به بعد هر کامنتی برای شما بگذارد فقط برای شما و آن شخص قابل مشاهده کردند است و هیچ کس دیگری نمیتواند کامنت های آن شخص را مشاهده کند. مگر اینکه شما پیام های آن شخص را تایید کنید. به هر حال اگر فکر میکنید برای شما هم از این اتفاقات پیش می آید بهتون پیشنهاد میکنم تا آخر این آموزش همراه من باشید.

1. روی کامنت مورد نظر کلیک کنید حالا طبق تصویر زیر روی آیکون علامت تعجب کلیک کنید.

2. حال روی گزینه Restrict کلیک کنید.

3. در صفحه باز شده یک اعلان از طرف اینستاگرام به شما نمایش داده میشود که از این به بعد فقط شما و کاربری که محدود کرده اید میتواند کامنت های جدیدی را که برای پست های شما میگذارد ببیند و برای بقیه کاربران نمایش داده نمیشود. در این صفحه طبق تصویر زیر روی گزینه Dismiss کلیک کنید.

4. بسیار خب بهتون تبریک میگم با موفقیت پیج مورد نظر را رستریکت اینستاگرام کردیم و همان طور که در تصویر زیر میبیند از این به بعد اگر شخص رستریکت شده برای شما کامنتی بگذارد برای بقیه کاربران نمایش داده نمیشود مگر اینکه شما کامنت آن را با کلیک روی گزینه Approve تایید نمایید.

نکته : پس از این که کامنت شخص را طبق تصویر بالا تایید کردین همچنان پیج شخص مورد نظر محدود است و برای کامنت های جدیدی که برای شما میگذارد اجازه و تایید شما اجباری می باشد.

📒 مقاله پیشنهادی

اگه براتون خیلی مهمه که کسی از وضعیت آنلاین بودن شما در اینستاگرام با خبر نباشه، بهتون پیشنهاد میکنم مقاله مخفی کردن آخرین بازدید در اینستاگرام را از دست ندین.

آموزش Unrestrict در اینستاگرام

اگر شخصی را اشتباه در اینستاگرام رستریکت کرده اید یا اگر از محدود کردن طرف پشیمان شده اید و دوست داشتید شخص مورد نظر را از رستریکت خارج کنید ولی یاد ندارید چگونه از رستریکت اینستاگرام خارج شوید، اصلا نگران نباشید چرا که در ادامه آموزش Unrestrict پیج اینستاگرام را با هم یاد میگیریم 🙂

1. Unrestrict از طریق تنظیمات اینستاگرام

اولین روش برای رفع رستریکت را از طریق تنظیمات اینستاگرام انجام میدهیم.

1. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید.
2. طبق تصویر زیر به صفحه پروفایل بروید و روی آیکون سه خط در بالای صفحه کلیک کنید.

3. در نیم صفحه باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید.

4. در این صفحه روی گزینه Privacy کلیک کنید.

5. حال طبق تصویر زیر روی گزینه Restricted Accounts کلیک نمایید.

6. در این صفحه لیست کسانی را که رستریکت کرده اید مشاهده میکنید، برای رفع محدودیت اکانت مورد نظر طبق تصویر زیر روی گزینه Unrestrict کلیک کنید.

تبریک! باهم مراحل نحوه Unrestrict اکانت اینستاگرام را با موفقیت انجام دادیم.

در نهایت...

ما در این مقاله از سایت اینستاگیت سعی کردیم که به صورت کاملا جامع آموزش نحوه رستریکت کردن و رفع رستریکت کردن در اینستاگرام + تشخیص Restrict در اینستاگرام را به همراه تمام نکات مهم آن را به شما آموزش بدهیم. اگر سوال یا مشکلی در این باره داشتید حتما در بخش نظرات به ما بگویید، تیم اینستاگیت با افتخار در خدمت شماست 💙

وقتی که شما شخصی را در اینستاگرام بلاک بکنید، شخص مورد نظر متوجه این اتفاق میشود و دیگر نمیتواند با شما تعامل بر قرار کرده و در ارتباط باشد. ولی در رستریکت شخص مورد نظر محدود یا به نوعی بلاک شده است ولی شخص مورد نظر متوجه این اتفاق نمی شود و تعامل و ارتباط آن با شما به صورت کامل قطع نشده است.

بله، همانطور که گفتیم تعامل بین شما به صورت کامل قطع نشده بلکه محدود شده است. برای مثال بدون اجازه شما نمیتوانند زیر پست های شما کامنتی بگذارند که در این مقاله به صورت کامل در موردش بحث کردیم.

اصلا عجله نکنید ما در این مقاله 3 تریک ناب برای تشخیص این موضوع براتون آماده کردیم، امیدوارم به کارتون بیاد و ازش لذت ببرید.

اشتراک گذاری این صفحه

مقالات مرتبط

قبلی
بعدی

نظرات کاربران

به گفتگوی ما بپیوندید و نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *